Про олію таману

Про олію таману

Оливою Таману, отримують з горіхів дерева Таману (лат. Calophyllium Inophyllum), відомого також як Олександрійський лавр і екваторіальної зони Тихого та Індійського океанів, що росте в прибережних країнах: Полінезії, країнах Південно-Східної Азії, Мадагаскарі. Плоди дерева Таману – розміром з абрикос, неїстівні, містять горіх із тонкою шкаралупою. Свіжоочищені горіхи не містять олії, проте, після висушування протягом 6-8 тижнів вони темніють і збагачуються (до 50%) густим маслом зеленого кольору з характерним рослинним запахом. Олію отримують методом холодного пресування з наступною механічною фільтрацією.


Саме масло, спосіб його отримання і цілющі властивості здавна були відомі аборигенам і століттями застосовувалися як зовнішній засіб у народній медицині та косметиці при ранах. , при ревматизмі, лишаях та супутніх проказі невритах


Вже в наш час масло таману та можливості його фармакологічних та косметичних застосувань активно вивчалося різними дослідниками, дані яких підтверджують його високу ефективність у традиційних застосуваннях. та у сучасних рецептурах.

Склад олії таману досить докладно вивчений. Вона містить широкий спектр біологічно активних інгредієнтів, включаючи три основних типи ліпідів: нейтральні жири – триацилгліцерини, гліколіпіди та фосфоліпіди – основні ліпідні компоненти клітинних мембран. а також вільні жирні кислоти, стероли, терпеноїди та стероїди, лактони та ін.

При нанесенні на шкіру масло таман швидко і повністю вбирається, не залишаючи жирного блиску.

Жирно-кислотний склад:
Лаурінова – З 12:0 Сліди
Міристинова З 14:0 Сліди
Пальмітінова З 16:0 12-20
Пальмітолеїнова З 16:1 £1
Стеаринова З 18:0 12-20
Олеїнова З 18:1 34-45
Лінолева З 18:2 24-35
Ліноленова З 18:3 £1
Арахінова З 20:0 £1
Гондоїнова З 20:1 £1
Бегенова З 22:0 Сліди
Ерукова З 22:1 £1

Зміст стеролів, % від сумарної кількості
Брасікастерол 1,9
b – ситостерол  42,7
Стігмастерол 36,4
Кампестерол 14,0
Дельта-5-авенастерол 5,0

Відмінна особливість масла таману і джерело його надзвичайної загоєння - наявність таких унікальних компонентів, як калофілова кислота. та імунностимулюючий та антизапальний агент – калофілолід, що стимулюють формування нових, здорових клітин шкіри.

Завдяки надзвичайній загоєння, високої антибактеріальної та антизапальної активності масло таману є ідеальним біологічно активним компонентом для широкого спектру косметичних продуктів різного призначення - креми, мазі, помади, лосьйони:
- Для загоєння мікротравм та мікротріщин;
- для захисту та зволоження сухої та чутливої ​​шкіри;
- для регенеруючих композицій (анти-вікових, після засмаги тощо);
- як імуностимулюючий та протизапальний інгредієнт;
- Для зміцнення капілярів.


Рекомендована доза введення в кінцеві продукти: для декоративної косметики – 2-10%; для лікувальної косметики та продуктів для догляду за шкірою – 5-20%.
Крім того, екзотична назва та походження з далеких тропічних країн відкривають широкий простір для фантазії маркетологів при просуванні кінцевих косметичних продуктів з масло таману.

джерело tusheflora.ru