Попередній товар Наступний товар


Олібанума смола

Активізує струм крові, розсіює її застій, полегшить біль – травми, карбункули та набряки, спазми грудей чи болі у животі. Одна з найдавніших та найцінніших субстанцій обкурювання. Відновлює енергетичну "справедливість", повертаючи енергію її власнику

Олібанума (ладану) смола
Olibanum, Gummi Olibanum

Ладане дерево випускає смолу для того, щоб зцілити і закрити свої рани та сутність ладану надає потужну цілющу дію на рани тіла.

Ладан справжній - це смола рідкісного дерева босвеллії (boswellia carteri), що росте в Аравії. З давніх-давен і досі ладан - найдавніший пахощі і невід'ємна частина релігійних відправлень. Крім церковних установ, ладан часто використовують для обкурювання як антисептик, також він входить до складу емульсій, що застосовуються при катарах дихальних шляхів.
Синоніми: Olibanumharz, Gum Olibanum, Resina Olibani, franc encens, frankincense olibanum, Incienso, Incenso, al-lubán, luban, Salai guggal, олібан, курильна смола, античний ладан, чистий ліван, левона
Сімейство: Бурзерові (Burseraceae)
Опис рослини: Ладанне дерево або олібанум - це рослина, що росте в Південно-Східній Аравії (Оман, Ємен), на острові Сокотра та по сухих схилах Сомалі. Вона відома нам ще з Біблії, як безцінний подарунок на день народження Ісуса. У фарм. сфері ладан, а точніше смолу, що отримується підсочуванням кори, називають олібанум.
Маленьке, але дуже красиве деревце, більше схоже на фруктове, має рясно листя, а в пору цвітіння, білі або блідо-рожеві квіти.
Походження та поширення: батьківщиною ладанного дерева вважається Південна Аравія, Північно-Східна Африка – Сомалі, Ефіопія, Судан та острів Сокотра, сухі гірські райони Індії та Персії.
Частини рослини, що використовуються: камедесмола
Метод отримання: на початку XX століття ладан добували так: у лютому чи березні роблять на стовбурі та гілках дерева надрізи, з яких витікає сік схожий на молоко. Смола витікає досить тривалий час покриваючи собою весь стовбур дерева, поки рана не затягнеться висихаючим соком. Тоді збирають засохлу смолу з дерева та землі. Потім товар, що потрапляє в Європу, ретельно відбирають, поділяючи на два сорти: Добірний ладан — Olibanum electum і звичайний — Olibanum in sortis. Добірний ладан представляє круглі або довгасті шматки, подібні до крапель, світло-жовті або рожеві, з восковим блиском, зверху вони зазвичай покриті пилом від тертя, один об одного, мають приємний бальзамічний, терпкий запах і смак: при розтиранні перетворюються. Другий сорт є менш чистими, більшими і темнішими шматками. Він згодом часто використовується для приготування "складового ладану".
Зверніть увагу. Смолу зібрають вручну і в ній цілком природні шматочки кори дерева, допоміжних матеріалів, які використовуються при добуванні даного продукту
Види, що використовуються в ароматерапії: Boswellia serrata, Boswellia carteri, Boswellia sacra, Boswellia frereana або Boswellia papyrifera.

Характеристики: ароматна камедесмола, здатна розчинятися у маслі, має солодкий, димний, терпкий бальзамічний аромат. Смак терпкий, гіркуватий і якщо жувати його деякий час, то в роті залишиться щось подібне до жувальної гумки. Смолу класифікують на три категорії якості: вища (гранульована, білого кольору для релігійних обрядів), червона та порошкова (просіяна). Зовнішній вигляд - злиплі грудочки жовтого або червоного кольору. Крім сомалійського різновиду олібануму існує оманський (Boswellia sacra [frereana]) зі смолистою ароматичною нотою та індійський (Boswellia serrata) з різким, типовим для відтінком сомалійського запаху, що відрізняються за хімічним складом компонентів. Стандартна смола оманського ладану Hojary має гарний яскравий цитрусовий аромат з легкими основними деревними та бальзамічними нотками.

Ладан частково розчинний у воді та органічних розчинниках (спирті, ефірі та ін.). При розтиранні з водою утворює емульсію, при нагріванні розм'якшується, не плавлячись і поширюючи при цьому сильний, приємний, солодкий бальзамічний запах, при подальшому нагріванні спалахує і горить полум'ям, що сильно коптить.

Питома вага (25,00 ° C): 1,078 - 1,092
Показник спотворення (20,00°C): 1,480 - 1,499
Температура спалаху: > 100,00°C
Колір: янтарно-жовтий
Склад: камеді (близько 30 %), смоли (56 % - суміш вільної босвеллієвої кислоти С32Н52О4 і пов'язаної з олібанорезеном (С15Н22O)n), ефірні олії (близько 8 % - суміш кількох терпенів, дитерпенів та сесквітерпенів, 000 C), босвеллієві кислоти – пентациклічні тритерпенові кислоти (дипентин, лимонен, феландрін, цимін, тепінен, октилацетат. октанол), гіркі речовини, мінеральні та інші (кількість непостійна).
Ефірна фракція в основному складається з тритерпенових босвеллієвих кислот, бета-босвеллієвих кислот, ацетил-бета-босвеллієвих кислот, 11-кето-босвеллієвих кислот та ацетил-11-кето-бета-босвеллієвих кислот. Крім босвеллієвих кислот, ефірна фракція містить ефірні олії та цукру, такі як галактоза, арабінозу, маннозу та ксилозу.
Смола виду Boswellia serrata містить монотерпени (α thujene), дитерпени (макроциклічні дитерпеноїди, такі як інсенсол, оксид інсенсолу, оксид іноінсенсолу, дитерпенові спирти (serrtol)), тритерпени (наприклад, α- та β-amyrins), пентациклічні тритерпенові кислоти (босвеллієві кислоти), тетрациклічні тритерпенові кислоти (tirucall-8, 24-дієн-21-ової кислоти).

Дія: протизапальна, протиастматична, відхаркувальна, пом'якшувальна, знеболювальна, протиартритна, протигрибкова, антибактеріальна, ароматична, потогінна, сечогінна, гемостатична та заспокійлива, а також м'язовий релаксант.

Косметичне застосування Ладан благотворно діє на шкірні покриви людини. У його силах виправити такі дефекти шкіри, як прищі, фурункули, рани, що важко загоюються. Єгиптяни використовували ладан для догляду за обличчям в масках, що омолоджують.
Останні результати фармакологічних досліджень визначили ацетил-кето-бета-Boswellia кислоти (АКБА) як найбільш ефективні речовини ладану. Ця конкретна босвеллієва кислота має анти-запальну та протипухлинну дію порівнянно з кортизоном, але без побічних ефектів. У випадках запальних захворювань шкіри має протизапальний ефект, а також пригнічує hypercornification процес, пов'язаний з актинічним кератозом та псоріазом.
Використовуються як фіксатор та віддушка при виготовленні мила, дезодорантів та парфумів східного та пряного напрямків, особливо чоловічих. Основне його використання сьогодні - як закріплювач в духи, мило, креми,
лосьйони та миючі засоби.

Лікувальне застосування: Босвеллієві кислоти, що містяться в смолі індійського ладану, пригнічують два прозапальні ферменти - 5-ліпоксигеназу (яка генерує запальні лейкотрієни) та еластазу лейкоцитів людини (HLE). HLE є сериновою протеазою, яка ініціює пошкодження тканин, які, у свою чергу, викликають запальний процес.
Ця подвійна гальмівна дія на запальний процес є унікальною для босвеллієвих кислот. Механізм дії босвелієвих кислот заснований на блокуванні синтезу лейкотрієнів і аналогічний дії нестероїдних протизапальних препаратів, але не дає побічних ефектів (виявлення слизових, кропив'янка, бронхоспазм та ін.). Босвеливі кислоти мають виражену протизапальну дію, сприяють зміцненню та відновленню стінок судин, пом'якшують ознаки запалення при артриті, гальмують запальні реакції в суглобах та сполучній тканині, покращують мікроциркуляцію, підвищують обмін речовин.
Екстракти зі смоли Boswellia serrata виявилися дуже ефективними при лікуванні запальних та проліферативних захворювань шкіри, кератозів. Перші дослідження показали, що запальні ураження шкіри можуть бути повністю виліковані після трьох місяців лікування.
Смола допомагає знизити рівень холестерину і захищає печінку, ефективно знижує больові відчуття та запалення суглобів.
Має дуже сприятливий вплив на психоемоційну систему. Добре нормалізує сон і усуває безсоння. Ладан активно діє при депресіях та психічних розладах, а також ефективно виводить із стану нервового виснаження. Завдяки своїм релаксаційним властивостям часто застосовується для загального розслаблення організму.
Застосовується як потужний легеневий антисептик, який ефективно та комплексно лікує дихальну систему, насичуючи тканини киснем. Він використовувався при лікуванні сифілісу, хвороб ревматизму, захворюваннях дихальної системи, інфекцій сечостатевої системи, нервових порушеннях, порушеннях шлунково-кишкового тракту тощо. Також ладан застосовується при рясних менструаціях у жінок та запалення сечового міхура. Сексологами застосовується посилення оргазму.
Ладан застосовувався в гомеопатії, медицині, для виготовлення деяких пластирів, зубних паст, еліксирів.
Входить до складу деяких рецептів мазей від різноманітних нагноєнь, що використовуються в народній медицині при маститі, фурункулах і навіть деяких пухлинах.
Виявлено (вченими Університету Джона Хопкінса та Єврейського університету в Єрусалимі), що в димі ладану міститься ацетат інценсолу, який має антидепресивну дію.
На думку вчених-імунологів, ладан можна використовувати під час лікування ракових захворювань. Вчені Мюнхенського університету виявили, що протизапальні властивості ладану дуже ефективні для лікування болю в суглобах та артриту.
Олібанум іноді ще використовується як складова частина препаратів від запорів, які є наслідком жовчної недостатності.
Властивості:
* Активізує струм крові, розсіює її застій, полегшити біль – травми, карбункули та набряки, спазми грудей та/або болі в животі.
* Розслаблює сухожилля, бадьорить канали, полегшує біль – бі-синдроми, ригідність, спазми.
* Зменшує набряки, генерує тканини – актуально для виразок, карбункулів, травматичних ушкоджень.
Показання:
* Біль через згустки крові,
* Спазми м'язів,
* Карбункули,
* Гінгівіт,
* Ревматоїдний артрит,
* Цироз печінки,
* Аменорея,
* Фізичні травми,
* Важкозагоювальні рани
Застосування:
- при запальних захворюваннях шкіри, псоріазі, акне;
- при артриті, подагрі, болях у попереку;

- при сечокам'яній хворобі;
- при фарингіті;
- при розладах шлунка та болях у животі;
- при застудних захворюваннях;
- при фурункулах;
- при нервових розладах, стресі.

Психофізичний вплив: Ладан був одним із дарів волхвів Ісусу і недарма, по-перше він цінувався нарівні з коштовностями, по-друге, наділяв свого володаря ясним розумом і чистими помислами.
Аромат ладану освітлює ауру людини, допомагає налаштуватися на зв'язок із Богом, медитацію, наповнює душу оптимізмом, допомагаючи долати стресові стани, горе та страх. Аромат ладану допомагає звільнитися від нав'язливих ідей і утихомирює, вносячи почуття благоденства та спокою.
Ладан - одна з найдавніших і найцінніших субстанцій обкурювання. Відновлює енергетичну "справедливість", повертаючи енергію її власнику. Якщо хтось побажав вам зла або зурочив, і ви відчуваєте енергетичний дискомфорт, то після застосування ладану, брудна енергія, яку вам нав'язали, повернеться туди, звідки вона з'явилася, кожен отримає те, що він заслуговує. Ладан - аромат для медитації, самопроникнення, відчуття миру та нірвани, зміцнює віру та сили, підвищує опір енергетичної оболонки до зла, полегшує отримання енергії з космосу та безкорисливої ​​передачі її дорогим вам людям. Допомагає знайти кохання та побудувати сім'ю, посилює інтелігентність та терпимість. Дозволяє уникнути поспішних оцінок людей і подій, викорінює погані спонукання, дозволяє вилікуватися від вампіризму. Освітлює, вирівнює, посилює ауру, поступово повертає хвіст енергії на його первісне місце, тим самим закриваючи енергетичний пробій.

Поєднується з ароматами: сандала, герані, неролі, апельсина, бергамота, грейпфрута, базиліка, сосни, розмарину, лаванди, шавлії, меліси, кориці, пачулі. Компліментарною є олія рожевого дерева.

Рекомендовані дози: до 8%

Протипоказання та запобіжні заходи: не рекомендується застосовувати при онкологічних захворюваннях, хворобі Паркінсона, вовчаку, розсіяному склерозі та при псоріазі.
Побічні ефекти: одночасне вживання алкоголю у малих кількостях може значно посилити ефект ладану. Є твердження, що обкурювання великою кількістю ладану може діяти подібно до галюциногенів.

Зберігання: Зберігати у прохолодному, сухому місці у щільно закритих ємностях, захищених від тепла та світла. Він може зберігатися понад 12 місяців.

Інше застосування: Смола ладана також є природним інсектицидом і використовувалася в Стародавньому Єгипті для фумігації силосу пшениці та відлякувала пшеничну міль. В Аравії дим смоли, що горить, використовується для відлякування комарів і піщаних мух. Дослідники виявили, що ладан, що горить усередині будинку, покращує акустичні властивості приміщення. Діоскорид описував, як кора дерева була введена у воду, щоб залучити рибу до сітки та пастки.

Придатний до: 11.2022 р.
Докладніше про цей продукт

Розгорнути повний опис

Олібанума смола

В наявності
Артикул: АБ14
Оберіть обʼем
53.40 грн
При замовленні від 1000 грн. - доставка безкоштовна.