Попередній товар Наступний товар


Тютюн (листя, квіти) абсолют

Часто використовується як базова нота в парфумерній промисловості, для отримання "сухих" або "мужніх" духмяних запахів. Надає чіткий, певний аромат, який важко, якщо неможливо імітувати.

Nicotiana tabacum L.

Сімейство: Пасльонові (Solanaсгаї)
Синоніми: Nicotiana Rustica, Wild Tobacco, Tobacco leaf absolute
Опис рослини: Однорічна трав'яниста рослина висотою 50-150 см з прямим циліндричним стеблом. Листя чергове, велике, видовжено-еліптичне, з особливим запахом. Квітки великі, трубчасто-воронкоподібні, запашні. Плід - яйцеподібна коробочка, що розкривається. Насіння дрібне від бурого до чорного кольору. Зростає повсюдно у південних районах Росії. Красива рослина, що росте до одного-двох метрів заввишки залежно від сорту та умов вирощування. Має величезне зелене листя та дуже запашні квіти, в діапазоні кольору від білого до фіолетового, через рожевий та червоний.
Походження та поширення: Центром походження тютюну вважаються передгірні області сучасних Болівії та Перу, райони давніх індіанських цивілізацій. Багато тисячоліття індіанці вирощували тютюн на широкій території Південної та Центральної Америки, на Антильських островах, у південній частині Північної Америки. Тютюн однією з перших рослин був завезений до Європи з Америки і швидко поширився по всьому світу.
В даний час поширений у всьому світі.
Використовувані частини рослини: Квіти та листя
Спосіб вилучення: екстракція.
Регіон: Болгарія.
Аромат: тютюн (Nicotiana) має теплий, багатий, дуже солодкий запах і дуже любимо у котеджних садах з цієї причини, запах рослин більш помітний у сутінках. Його абсолют відтворює та посилює цей чудовий аромат тому, що сильно сконцентрований. Бальзамічний, теплий, солодкотерпкий, пряний аромат.
Аромат варіюється в залежності від якості тютюнового листя.
У абсолюту з листя рослини: сильний аромат курильного тютюну, бальзамічний, теплий, трохи землістий, із солодкими квітковими та пряними нотками, нотами сухофруктів ("базова нота" у парфумерії).
Абсолют з квітів тютюну: квітковий, солодкий, фіалковий аромат, з нотами прянощів, гвоздики і тютюну.
Колір: від темно-коричневого до чорно-коричневого кольору з тонким прошарком світло-коричневого іноді із зеленуватим відтінком
Консистенція: середньо в'язка

Фізико-хімічні показники:
Питома вага
: від 0,920 до 0,940 до 20°C.
Індекс заломлення: 1,461 - 1,466 @ 20°C.
Кислотне число (мг КОН/г): до 20,0
Естер число (мг КОН/г): від 50,0 до 80,0
Зміст нікотину: негативна реакція (звільнений від нікотину)
Вміст етилового спирту, %: макс 1,0
Розчинність у 95% етиловому спирті: 1:5 повністю
рН водної витяжки: нейтральний

Хімічний склад: містить понад 300 складових. Поряд зі звичними для ефірних олій ароматичними і терпеноїдними сполуками (1,8-цинеол, ацетальдегід, ацетофенон, фурфурол, складні ефіри і т.д.) містяться невеликі кількості речовин, що помітно впливають на запах всієї суміші (бета-дамасценон, мегастигматрієн, оксо-едулан, 4-оксо-бета-іонон і ряд близьких за будовою сполук, похідних склареолу - 15-пентадеканолід і 18-октадец-9-енолід), також присутні мікрокількості піразинів і похідних хіноліну, мурашина, овал.

Дія: протизапальна, заспокійлива, блювотна, антигельмінтна, сечогінна, відхаркувальна, дратівлива, інсектицидна

Застосування: Тютюн є однією з найдивніших, незвичайних, незрозумілих та принадних нот у парфумерії.
Абсолют тютюну часто використовується як базова нота в парфумерній промисловості, для отримання "сухих" або "мужніх" духмяних запахів. Надає чіткий, певний аромат, який важко, якщо неможливо імітувати. Також використовується в косметичній та як ароматизатори у тютюновій промисловості.
Тютюн є чудовим матеріалом у чоловічих ароматах, лісового типу, зокрема. Він чудово поєднується з усіма деревними ароматами – ветівером, пачулі, сандаловим деревом, кедром, ялівцем тощо. І це додає вишукані, витончені відчуття до того, що інакше було б простим цитрусовим одеколоном. Тютюн також чудово поєднується з квітковими відтінками, особливо трояндою та неролі. І на цитрусовому чи свіжому фоні квіти апельсина, лайм та тютюн створені один для одного на небесах.

За неперевіреними даними, тютюн освіжає, облагороджує, омолоджує, надає шкірі ніжності, чарівної привабливості. Підвищує сексуальність.

Лікувальне застосування: У терапевтичних цілях використовується при невралгії та м'язових болях, як стимулюючий засіб. Застосовується зовнішньо при абсцесах, болю в грудній клітці, грижах, укусах тварин, головного болю, судомах, порушенні кровообігу, мігрені, біль нерва, біль у вухах, паразити, стрижучий лишай, гикавка, при бородавках, ранах, виразках, зубному болю.
Допомагає при стенокардії, діареї, глистах, епілепсії, гіпотонії, хворобах печінки, селезінки, проблемах шлунка, хворобах нирок.

Способи використання:
- безпосередньо використовувати на шкірі (як парфуми),
- у лосьйонах, гелях для душу, шампунях,
- у виготовленні свічок та мила
- в аромалампах, дифузорах
- у виготовленні екзотичних парфумів і як фіксатор (використовується не тільки в "тютюнових" типах сучасної або альдегідної парфумерії, але і для "сухих" та "мужніх" ноток у фантазійних типах, у східних сумішах тощо)

Синергія та компліментарність: Добре поєднується з бергамотом, шавлією, сандаловим деревом, "бобровим струменем" (кастореум), лабданумом, ветівером, кедром.

Розведення: 1 крапля абсолюту тютюну в 5мл чистого етилового спирту (1:100)

Запобіжні заходи: не застосовувати на пошкодженій або роздратованій шкірі, не застосовувати під час вагітності. Не має фототоксичного ефекту.
За даними RIFM (Food Cosm. Toxicol. 1978, 16, 875), абсолютне масло тютюну (ймовірно, звільнене від нікотину, хоча про це не сказано) має гостру оральну токсичність при LD50 >5 г/кг (щури), дерматологічну при LD50 >5 г/кг (морські свинки). У вигляді 1%-ного розчину в петролатумі масло за 48 годин не викликає подразнення шкіри та реакції сенсибілізації.

Важливо, що це абсолюти надзвичайно сконцентровані за своєю природою. Вони не повинні бути оцінені в цьому стані, якщо ви не звикли до нерозбавлених ароматів. Для тих, хто пробує абсолюти вперше, ми рекомендуємо, щоб вони оцінюються в розведенні. Інакше складність аромату - особливо рідкісні та екзотичні ноти - можуть загубитися.

Зберігання: Зберігати в закритій тарі при 5 - 15 °C, без прямого впливу сонячних променів або джерел тепла. Термін придатності до 3 років.

Докладніше про цей продукт

Придатний до: 07.2022 р.

Розгорнути повний опис

Тютюн (листя, квіти) абсолют

В наявності
Артикул: АБ7
Оберіть обʼем
225.00 грн
При замовленні від 1000 грн. - доставка безкоштовна.