Попередній товар Наступний товар


Ефірна олія Монарди

Є консервантом крові, сприяє приживленню чужорідних тканин, допомагає при лікуванні бронхіальної астми, сальмонельозу, опіків, екзем, застосовується для лікування волосся.

Monarda fistulosa L.

Синоніми: Monardöl, Ess. de Monarde, монарда дудчаста, дикий бергамот, пахучий бальзам, меліса американська.
Опис: Трав'яниста багаторічна рослина родом із Північної Америки, де росте повсюдно у дикому вигляді. Культивується в Індії та на Кавказі. Численні стебла досягають у висоту 65-120 см. Листя просте, зубчасте, опушене тонкими волосками. Квітки дрібні, з'єднані в пазушні хибні мутовки, оточені уздовж жилок червоними приквітками, зібрані в компактні кулясті головки, розташовані на кінцях основного та бічних пагонів, бузкові. На кожному квітконосному стеблі зазвичай розташовано п'ять-дев'ять суцвіть діаметром 5-7 см. У кожному суцвітті 190-260 квіток. Віночок із довгою трубкою, глибокодвогубий. Плоди дрібні. Маса 1000 плодів (горішків) 0,2-0,3 г.
Характеристика: Олія від жовтого до червоного кольору із ароматом карвакролу. Колір ефірної олії визначається вмістом тимохінону – речовини червоно-коричневого кольору. За відсутності цієї речовини колір ефірної олії – жовтуватий. Присутність тимохінону (або продуктів його хімічного перетворення) надає кольору ефірної олії різні відтінки коричневого кольору. Вихід – 1%.
Дія: Сильна бактерицидна дія широкого спектру (мікроорганізми, віруси, гриби, мікоплазми), протизапальна, імуномодулююча, антиоксидантна, антисклеротична, десенсибілізуюча, спазмолітична, радіопротекторна, антистресова, адаптогенна, антианемічна, антианемічна, антианемічна. Має сильні антигельмінтні властивості.
Ефірна олія є консервантом крові, сприяє приживленню чужорідних тканин, допомагає при лікуванні бронхіальної астми, сальмонельозу, опіків, екзем, застосовується для лікування волосся.

Використання в ароматерапії:
захворювання, викликані-коплазмовою інфекцією, гострі затяжні пневмонії, хронічний бронхіт, туберкульоз, бронхоектатична хвороба, зниження місцевого імунітету, вторинний імунодефіцит, зниження неспецифічної резистентності організму (Т-системи імунітету), профілактика , стрес, анемія, гіпоксія, оптимізація адаптації організму до нових кліматичних умов, літній вік, малі радіаційні дії.

Цілюща дія: Механізм бактерицидної дії монарди на мікробні клітини загальний для всіх ефірних олій: зниження проникності мембран, деструкція структур мікробних клітин з подальшим порушенням внутрішньоклітинного метаболізму, зниження та пригнічення активності аеробного дихання.

Поєднання
Рекомендується поєднання монарди з полином лимонної, що ще більше підвищує бактерицидну, противірусну та протимікоплазмову дію цієї композиції та покращує органолептичні показники.

Традиційне використання: Як пряність рослину використовують у виробництві вермуту. У кулінарії монарда особливо популярна у США та Англії. Молоде листя, пагони та суцвіття використовують як приправу до салатів, м'ясних страв і як пряність при консервуванні, додають для ароматизації варення, перших страв, квасу, компотів та ароматизатора чаю.
Настої, кашка і сік з листя сприяє лікуванню ран, подряпин, порізів, що довго не гояться. Монарда має сечогінну дію, зміцнює стінки кровоносних судин, успішно застосовується при високому артеріальному тиску. Впливає і на засвоюваність їжі, покращує діяльність шлунково-кишкового тракту
Ефірна олія має сильну бактерицидну та антигельмінтну властивості і може застосовуватися як антисептик при ароматизації безалкогольних напоїв.

www.prelest.com/bud_zdorova/2784.html
viness.narod.ru/monarda_be.htm
viness.narod.ru/monarda.htm

Придатний до: 05.2025 р.

Докладніше про цей продукт

Розгорнути повний опис

Ефірна олія Монарди

В наявності
Артикул: ЭМ68
Оберіть обʼем
165.00 грн
При замовленні від 2000 грн. - доставка безкоштовна.