Попередній товар Наступний товар


Хітозан

Широко використовуються в косметиці завдяки своїм структуроутворюючим властивостям, сумісності з організмом та здатності утримувати вологу. Є одночасно гелеутворювачем, зволожувачем та протизапальним засобом.

Hitosan

Розчинність: Водорозчинна речовина. Добре розчиняється у кислих середовищах – кислотах, гідролатах.
Зовнішній вигляд: порошок
Запах: властивий даному продукту (запах ракоподібних)
Колір: білий, молочно-білий, жовтий.

Характер: катіонний

Хітозан – лінійний полімер бета (1-4) зв'язаного глюкозаміну, отриманого деацетилюванням хітину (полі-н-ацетилглюкозамін), з мольною часткою деацетильованих одиниць 70 – 90 %. Структура поліамідів хітозану дає позитивний заряд при рівні рН мокрої шкіри та волосся, який пояснює його взаємодію з аніонними поверхнями та біоадгезивними властивостями. Продукт натуральний, біорозкладний, водорозчинний, універсальний полімер/

Широко застосовуватися в косметиці завдяки своїм структуроутворюючим властивостям, сумісності з організмом та здатності утримувати вологу. Є одночасно гелеутворювачем, зволожувачем та протизапальним засобом. Має властивість утворювати плівку на поверхні шкіри.
Хітозан використовується у створенні штучної шкіри, пластирів та мазей для загоєння ран. Загоюючи властивості хітозану з'явилися предметом патентування спеціальних очних пов'язок при пораненнях очей. Має імунологічні, протиопікові та протипухлинні властивості.
Встановлено, що вологоутримуюча здатність хітозану близька аналогічній властивості гіалуронової кислоти.
З хітозаном можна створювати легкі літні гелі – основу під макіяж або доглядовий крем.
Хітозан дуже гарний у засобах догляду за волоссям, знімає електростатичний заряд, надає блиску, покращує розчісування.
При використанні хітозану у косметичних засобах для волосся важливою особливістю є його адсорбція на волоссі. Хітозан має в кілька разів більшу вологоутримуючу здатність порівняно з низькомолекулярними сполуками, що використовуються для цих цілей у складі косметичних засобів для волосся. За рахунок утримуваної води збільшується електропровідність поверхні волосся, інгібується накопичення електростатичних зарядів, що утворюються, а наявність одночасно катіонних груп призводить до сильного ефекту видалення негативних зарядів з поверхні волосся за рахунок нейтралізації, в результаті у хітозану проявляються більш яскраво виражені антистатичні властивості в порівнянні з іншими поверхнево- активними речовинами.
Застосування Хітозану для лікування опіків, травм, загоєння ран
У хірургії: при опіках, ранах, обробці післяопераційних швів приготувати слабокислий розчин (20 крапель соку лимона на 50 мл води), всипати 0,36-0,72 г хітозану і нанести на поверхню ранову. Чи не видаляти і не змивати цей розчин з рани. Можна висипати Хітозан у сухому вигляді на рану, зверху накласти стерильну серветку, змочену фізрозчином. Серветку міняти щодня.
Застосуванням хітозану для ранової пов'язки досягається зменшення часу загоєння в 2 рази, формування ніжного рубця, швидке проникнення судин та нервів у зону ураження. Спостерігається кровоспинний і знеболюючий ефект.

Хітозан вводять заздалегідь підготовленим "загеленим" як гіалуронову кислоту.
Рекомендації щодо виготовлення гелю-заготівлі.
Порошок хітозану змішати з невеликою кількістю води, достатньою для змочування всього об'єму порошку хітозану.
Далі вводиться кисле середовище. Кислим середовищем може бути молочна кислота, винна кислота, лимонна кислота, комплекс кислот, яблучний оцет, винний оцет, лимонний сік.
Найбільш популярним варіантом кислого середовища для загелювання хітозану є молочна кислота.
Кисла середовище вводиться в змочений хітозан маленькими порціями, ще краще - покропельно, і щоразу ретельно перемішується. Якщо гель вийшов густий і з грудочками нерозчиненого порошку - додається невелика частина води, замішується до однорідного стану і знову додається кисле середовище.
Для отримання однорідного гелю даної суміші потрібно дати час вистояти 10-20 хвилин.
Зверніть увагу, при використанні лимонного соку для загелювання хітозану, у цьому випадку гель виходить не дуже густим.
Слід пам'ятати. Обов'язково потрібно прораховувати загальний обсяг (%) кислот готовому засобі.

Застосування у косметиці:
Денні та нічні креми/гелі для шкіри обличчя;
Тоніки для обличчя;
Засоби для догляду за тілом;
Засоби після гоління, після епляції;
Засоби для вмивання, гелі для душу;
Маски для волосся, бальзами-кондиціонери;
Засоби для укладання, завивки волосся
Пілінгуючі засоби;
Рідке мило;
Гелеві зубні пасти.

Дозування: 0,1-2%

Примітка: за різною інформацією, хітозан не "дружить" зі спиртами, полісахаридами (екстрактом ламінарії, комплексом Vegetensor), з аніонними емульгаторами, гелеутворювачем РапіТікс, з аніонними ПАР, цетиловим спиртом, були нарікання на гель алое.
Особливості введення хітозану у косметичні продукти обговорюються тут


Придатний до: 08.2022 р.

Розгорнути повний опис

Хітозан

В наявності
Артикул: К12
Оберіть обʼем
49.00 грн
При замовленні від 1000 грн. - доставка безкоштовна.