Попередній товар Наступний товар


Дубового моху резиноїд

Фіксатор, один із найважливіших натуральних компонентів у парфумерії. Застосовують при виробництві мила, засобів догляду за волоссям, парфумів. Антисептична, закріплююча, відхаркувальна, загоювальна дія.

Evernia prunastri

Синоніми: Evernia prunastri, Oak Moss (англ.), mousse de chene (франц.), Eichenmoosol (нім.).
Сімейство: Usneaceae, гіллясті лишайники
Опис: Світло-зелений лишайник, який росте на старих дубах та рідко на інших листяних деревах. Лишайник, кущистий, прямостоячий або звисаючий, висотою 10-12 см, неправильно званий мохом. Словник має вигляд кущів, що злегка звисають або стирчать. Лопаті лінійні, сплюснуті по краях, в кінці загострені або притуплені і трохи здуті, іноді досить широкі (1-6 мм). Поверхня лопатей зверху сірувато-зелена, знизу світліша, білувата, іноді з рожевим відтінком. По краях лопатей, і навіть з їхньої поверхні розвиваються білуваті сорали, рідко зустрічаються дрібні вирости. Аптотеції з червонувато-коричневим диском розташовуються по краях лопатей, утворюються рідко.
Поширення: Зростає на корі стовбурів та гілок різних деревних порід у лісовій зоні. Заготовляють слоевище влітку. Дуб черешковий (Quercus robur) росте в Європі та Північній Америці. Лишайник, або дубовий мох, збирають у Франції, Югославії, Угорщині, Греції, Марокко, Алжирі. Ароматичні препарати виготовляють у США, Болгарії та Югославії.
Інші види: Існує багато видів ароматних лишайників, зокрема E. furfuracea, Usnea barbata, Stica pulmonaceae, Lobaria pulmonaria, Ramalina, Alectoria, Parmelia.
Через дефіцитність лишайника Evemia prunastri у Європі для використання у парфумерії організували збір лишайника Pseudoevernia furfuracea, що росте на хвойних деревах. З нього вдається отримувати екстракт деревного моху (Treemoss Concrete, mousse d'arbe, Baummoosol), який певною мірою може замінювати екстракт дубового моху. У його запаху з'являються смолисті ноти. Абсолютна олія деревного моху містить (за даними J. Terajima) приблизно половинну, порівняно з олією дубового моху, кількість фісцианіну. І все ж таки воно знаходить широке застосування, особливо для віддушування мила.
Фізико-хімічні характеристики:
Аромат: глибокий, деревний, запах моху; шкіряні та тваринні ноти. Справжній дубовий мох відрізняється дуже сильним та найтоншим ароматом.
Розчинність: етанол, гліцерин, ізопропілміристат
Характеристика: темна тверда або в'язка маса із стійким, важким ароматом землі. Мають сильні фіксуючі властивості, широко застосовуються в парфумерії для надання насиченого природного тону всім типам парфумів.

Хімічний склад: Містить жири, віск, смоли, слизові оболонки, евернінову кислоту та її запашні ефіри. Хімічний склад екстрактів з моху відрізняється, але вони містять комплекс, який називається ліхеновими кислотами. Ці кислоти є поліфенолкарбонові кислоти (евернова і барбатинова, атранорин і хлоро-атранорин). Під дією гарячого етилового спирту вони руйнуються до простих фенолкарбонових кислот і частково етерифікуються, даючи складні ефіри з характерними ароматами, відповідальних характерний запах екстракту дубового моху.
Так, при алкоголізі атранорину утворюється фісцианін, а з іншого депсиду – евернової кислоти – етиловий ефір евернінової кислоти. Подальші перетворення призводять до утворення метилового ефіру орсину та метилового ефіру β-орсину. Крім цих сполук в екстрактах з моху виявлено:
a- та b-туйони
камфора
борнеол
1,8-цинеол
нафталін
диметилциклогексенон
метилнонілкетон
гераніол
ванілін
лактони
стеариловий спирт
Залежно від походження конкрет може містити ті чи інші переважаючі речовини.

Дія: Антисептичне, закріплююче, відхаркувальне, загоювальне.
Поєднання:
...при вмілому дозуванні він надає «букету» ніжного запаху: пряно-лісового, з легким «шкіряним» відтінком. Дубовий мох використовується як основа для багатьох сумішей і добре поєднується як з теплими компонентами (сандал, кориця, тонка), так і з п'янкими ароматами жасмину та туберози.

Добре змішується з:
Верхні ноти: Мандарин, Петітгрейн, Лаванда, Бергамот, Неролі, Гальбанум, Базилік, Мускатний горіх;
Середні ноти: Кардамон, Мускатний горіх, Жасмин, Троянда, Гвоздика (пряність);
Базовими нотами: Ветивер, Ваніль, Пачулі, Гібіскус (просвітник), Кедр.
Застосування: Фіксатор, один із найважливіших натуральних компонентів у парфумерії. Конкрет застосовують при виробництві мила, абсолют використовують у духах високої якості, одеколонах, лосьйонах. Олія застосовується у парфумерії високого класу. Смоли та резиноїди підходять для виготовлення мила, засобів догляду за волоссям та дешевих парфумів.

Дозування: До 5% – у парфумерному концентраті.

Протипоказання та запобіжні заходи: Фототоксичний ефект відсутній. IFRA не вводить жодних обмежень на використання екстрактів деревного моху у парфумерії та косметиці. Нетоксично, легко змішується з іншими ароматами (природними та синтетичними).

Термін придатності до 4 років

Придатний до: 06.2017 р.
Докладніше про цей продукт

Розгорнути повний опис

Дубового моху резиноїд

Немає в наявності
Артикул: АБ15
Оберіть обʼем
96.00 грн
Повідомити мені
При замовленні від 2000 грн. - доставка безкоштовна.