Попередній товар Наступний товар


Консервант косметичний Фенілетиловий спирт

Консервант, що є простим ароматичним первинним спиртом, органічним з'єднанням, що міститься в рожевому, гвоздиковому, геранієвому, неролієвому, іланговому та ін ефірних маслах. Виявляє помірну антимікробну активність.

Alcohol Phenylethyl

Синоніми: β-фенілетиловий спирт, 2-фенілетанол, бензилметанол, бензилкарбінол, Benzeneetanol, 2-гідроксіетил бензол, 2-Phenylethanol, бета-Phenylethanol; 2-фенетилалкоголь, 2-Phenylethanol, 2-фенілетиловий спирт.
Опис: Фенілетиловий спирт C6H5CH2CH2OH є простим ароматичним первинним спиртом, органічна сполука, міститься в рожевому (25-65%), гвоздиковому, геранієвому, неролієвому, іланговому та ін ефірних маслах, у вигляді ефіру коричної кислоти знайдений в смолах і Кількісні природні дані показують, що перорального прийому фенілетилового спирту відбувається переважно від споживання продуктів, таких як пиво, вино, віскі, оливкова олія, виноград, зелений і чорний чай, яблучний сік і кава. Було підраховано, що близько 700 000 кг фенілетилового спирту споживається щорічно як природний компонент їжі.
У косметиці та медицині застосовується як розчинник, консервант, денатуруючий засіб.
В організмі фенілетиловий спирт повністю окислюється в фенілоцтову кислоту (є нормальним компонентом людської сечі (250-500 мг/24 години) та крові людини (500 нг/мл)) і виводиться із сечею, як споріднений йому фенілацетилглютамін. Фенілетиловий спирт та його складні ефіри - запашні речовини у парфумерії.
Отримання: для промисловості фенілетиловий спирт отримують синтетично (Фріделя - Крафтса реакцією) з бензолу і окису етилену та ін. способами. Для косметики та медицини можливе виробництво із природних прекурсорів, знайдених у деревах роду Панданус. Після ферментативного процесу одержують чистий натуральний фенілетиловий спирт.

Характеристики:
Зовнішній вигляд
: безбарвна прозора текуча рідина
Запах: м'який квітковий, що нагадує запах троянди та гіацинту
Смак: квітковий, що обпалює
Хімічна формула: C8H10O
Молярна вага: 122,16 г/моль
Щільність: 1,017 г/см³
Показник заломлення: 1,531-1,534
Температура плавлення: -27 °C
Температура кипіння: 219-221 °C
Температура спалаху: 102 °С
Розчинність: розчиняється в пропіленгліколі, етиловому ефірі, жирних оліях, гліцерині, розчинність у 50%-му етанолі 1:2, у воді 1:60
рН: 7

Властивості та застосування: запобігає або уповільнює зростання бактерій, і таким чином захищає косметику та засоби особистої гігієни від псування. Фенілетиловий спирт також надає аромату продуктам. Ефективний по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій: для Staphylococcus aureus мінімальна ефективна концентрація 5 мг/мл; Salmonella typhi – 1.25 мг/мл; Pseudomonas aeruginosa 2.5 мг/мл; Escherichia coli 5.0 мг/мл. Мало ефективний проти грибів, дріжджів, а також суперечка. Повна консервуюча здатність при додаванні 0,2%. Має хорошу розчинність у воді і може бути використаний для водних продуктів, а також емульсії. Має хороші сольватуючі властивості і сприяє створенню стабільного косметичного препарату. Як і багато інших амфіфільних молекул, може допомогти утримувати вологу в шкірі.
* як консервант у фармацевтичних назальних, очних та вушних складах;
* у косметичних кремах, лосьйонах, еліксирах, молочці в концентраціях 0.25-0.5% v/v;
* часто у комбінаціях з іншими консервантами, як моноконсервант у концентрації 1% v/v у косметичних засобах;
* при приготуванні багатьох квіткових та фантазійних парфумерних композицій, ароматів для мила та косметичних виробів, штучної рожевої олії, харчових есенцій.

Взаємодія з іншими компонентами:
* Фенілетиловий спирт виявляє помірну антимікробну активність, максимальну при значенні рН менше 5,0, при значенні рН більше 8,0 вона знижується.
* Антимікробна активність фенілетилового спирту частково інгібується такими популярними емульгаторами, що використовуються в косметичній промисловості, як полісорбати (твіни), хоча і не так сильно, як парабени. Ця властивість робить фенілетиловий спирт незамінним консервантом для продуктів, що містять полісорбати.
* Виявляє синергізм з такими консервантами, як бензалконію хлорид, хлоргексидину біглюконат, парабени.
* Фенілетиловий спирт стабільний у чистому вигляді та у водних розчинах у кислих та в лужних умовах.
* Водні розчини витримують стерилізацію автоклавування.
* Легко сорбується поліетиленом низької щільності, не сорбується поліпропіленом та гумою.

Області використання: використовується у розробці засобів для макіяжу очей, макіяжі, продуктах догляду за шкірою, шампунях, парфумах та одеколонах.

Відсоток введення:
* Як консервант у поєднанні з парабенами в лікувальних та косметичних засобах – 0,25-0,5%.
* Як моноконсервнат у лікувальних та косметичних засобах - 1%.

Безпека: Food and Drug Administration (Харчові продукти та медикаменти) (FDA) включає фенілетиловий спирт у свій список прямих харчових добавок. Він дозволений для використання як синтетичні смакові речовини.
Безпеку ФЕС оцінили в Огляді косметичних інгредієнтів (CIR).

Група експертів CIR з оцінки наукових даних дійшли висновку, що ФЕС безпечний у косметиці та особистій гігієні при концентрації до 1%.
У 2006 році в рамках запланованої переоцінки інгредієнтів, CIR Група експертів розглянула доступні нові дані щодо цього компоненту та підтвердила цей висновок.
Чи не сенсибілізує, не є алергеном. Не впливає на вагітність, розвиток плода та лактацію. Може бути використаний у косметиці та засобах особистої гігієни на ринку у Європі відповідно до загальних положень Косметичних Директив Європейського Союзу.

Запобіжні заходи: дратує та анестезує слизові оболонки. ФЕС малоотоксичен, має низьку подразнювальну дію. У концентрації 1% або більше може дратувати очі.

Зберігання: зберігати у прохолодному, сухому місці у щільно закритих ємностях, захищених від тепла та світла. Термін придатності до 2 років або довше при правильному зберіганні.

Інше застосування: Фенілетиловий спирт використовують при приготуванні багатьох квіткових та фантазійних парфумерних композицій, ароматів для мила та косметичних виробів, штучної рожевої олії, харчових есенцій, а також як сировину для отримання запашних речовин - фенілацетальдегіду та різних ефірів.

www.pharm.witec.com.ua/catalogue/substance_and_medicine/9/112/
www.farmacosmetica.ru/feniletilový-spirt
www.lekostyle.com/cosmeticsubstances/substancesforcosmetic/
www.cosmeticsinfo.org/ingredient_details.php?ingredient_id=1382
www.cosmeticsdatabase.com/ingredient.php?ingred06=704804
www.personalcaremagazine.com/Story.aspx?Story=6590
www.thegoodscentscompany.com/data/rw1010051.html
www.dr-straetmans.de/en/products/productdescription_dermosoft_peaeco.php
www.epa.gov/hpv/pubs/summaries/phnethal/c13895tp.pdf

Придатний до:  07.2025 р.
Докладніше про цей продукт

Розгорнути повний опис

Консервант косметичний Фенілетиловий спирт

В наявності
Артикул: К6
Оберіть обʼем
36.00 грн
При замовленні від 2000 грн. - доставка безкоштовна.