Попередній товар Наступний товар


Саліцилова кислота 99% (фарм.)

Має відлущувальну дію, розм'якшуючи верхній шар шкіри та пробки у фолікулах, перешкоджає утворенню комедонів. Має відлущувальний, антисептичний, кератолічний і протисеборейний ефект, нормалізує кислотність шкіри, відкриває пори.

Salicylic Acid 99%

Фармакопійна

Саліцилова кислота (2-гідроксибензойна кислота), С6Н4(ОН)СООН; безбарвні кристали, добре розчинна в етанолі, діетиловому ефірі та інших полярних органічних розчинниках, погано розчинна у воді (1.8 г/л при 20 °C). Бета-гідроксикислота, або BHA.

Виділена з вербової кори італійським хіміком Рафаелем Піріа і потім синтезована ним же.

У природі зустрічається в рослинах у вигляді похідних - головним чином у вигляді глікозиду метилового ефіру (зокрема, саліцилова кислота була вперше виділена з кори верби Salix L., звідки і походить назва), вільна саліцилова кислота поряд з саліциловим альдегідом у невеликих кількостях міститься в ефірному маслі, що виділяються з кольорів деяких видів спіреї (Spiraea ulmaria, Spiraea Digitata).

Фізичні властивості:
Зовнішній вигляд – безбарвний кристалічний порошок
Молекулярна маса – 138,123
Температура плавлення – 159,5°С
Температура кипіння - 211 ° С (при 20 мм.рт.ст.)
Щільність – 1,443 г/см3
Саліцилова кислота легкорозчинна в етанолі, діетиловому ефірі, малорозчинна в сірковуглецю. Розчинність у воді, г/л: 0.8 (0оС), 1.8 (20оС), 8.2 (60оС), 20.5 (80оС). Добре розчиняється у полісобатах та водорозчинній формі оливкової олії OLIVDERM (при нагріванні)

Хімічні властивості:
Є двоосновною кислотою: pK1 = 2.7 pK2 = 7.5. При нагріванні саліцилова кислота декарбоксилюється до фенолу, у промисловості саліцилову кислоту зазвичай отримують зворотною реакцією - карбоксилюванням феноляту натрію вуглекислим газом при 150-180 ° С і тиску 5 атм (реакція Кольбе - Шмітта)

Дія на людину та тварин:
Саліцилова кислота і саліцилати, а також її складні ефіри (метилсаліцилат) та інші синтетичні похідні саліцилової кислоти (наприклад, ацетилсаліцилова кислота - аспірин), мають виражену протизапальну дію.

Показання:
Запальні та інфекційні ураження шкіри; опіки, мозолі, омозолілість, бородавки, гіперкератоз, підвищене потовиділення стоп, випадання волосся, псоріаз, звичайні вугри, жирна себорея, екзема, висівки, дискератоз, іхтіоз, отит (входить до складу комбінованих ЛЗ).

Фармакологічна дія:
Антисептичний (знезаражуючий), дратівливий і кератолітичний (що викликає розм'якшення та відторгнення зовнішнього шару шкіри) засіб.

Застосування у косметиці:

  • Саліцилова кислота має відлущувальну дію, розм'якшуючи верхній шар шкіри та пробки у фолікулах, перешкоджає утворенню комедонів.
  • Чинить антисептичну та антибактеріальну дію.
  • Має відлущувальний, антисептичний, кератолічний і протисеборейний ефект, нормалізує кислотність шкіри, відкриває пори.
  • Дуже позитивно впливає на жирну шкіру, попереджає появу гнійничків та входить до складу кремів для лікування шкірних захворювань, таких як акне та псоріаз.
  • Часто використовується у комбінації із фруктовими кислотами для посилення ексфоліації шкіри.
  • Має властивості антиоксиданту, також використовується проти лупи і для очищення шкіри голови.
  • Зменшує кількість вугрів і запобігає їх появі, сприяє відбілюванню.

Найбільш поширені спиртові розчини саліцилової кислоти: 1% та 2% саліциловий спирт. Великі концентрації при лікуванні вугрів не застосовуються. Саліциловая кислота знаходить місце в лікуванні багатьох захворювань шкіри. Вона може входити до складу деяких готових засобів (наприклад, креми, гелі та лосьйони серії "клерасил", "себіум АКН") та багато складних прописів. Для лікування вугрів можна використовувати тільки 1-2% саліциловий спирт, готові препарати з такими ж меншими концентраціями, або виготовляються за рецептом лікаря.

Препарати саліцилової кислоти можна використовувати 1 або 2 рази на день.

Основний побічний ефект саліцилової кислоти – подразнення шкіри, але він відзначається рідко. Найчастіше зустрічається сухість шкіри від саліцилового спирту. Взагалі, застосовувати препарати саліцилової кислоти разом зі спиртовими лосьйонами, що відлущують складами на основі інших кислот, скрабами не рекомендується - все це призводить до висушування та сильного подразнення шкіри. Не можна використовувати препарати саліцилової кислоти разом із бензоїл-пероксидом та місцевими ретиноїдами. Однак їх можна застосувати замість бензоїл-пероксиду при подразненні, контактному дерматиті та алергічних реакціях на цей препарат.

Застосування у медицині:
Саліцилова кислота має слабкі антисептичні, дратівливі і кератолітичні (у великих концентраціях) властивості і застосовується в медицині зовнішньо в мазях, пастах, присипках і розчинах при лікуванні шкірних захворювань; входить до складу Лассара пасти, присипки «гальманин», препаратів «мозольна рідина» та «мозольний пластир». Саліцилово-цинкову пасту, що має антисептичну, в'яжучу та підсушуючу дію, з успіхом використовують для лікування багатьох шкірних захворювань.

Сприяє очищенню рани від гнійного відокремлюваного та її загоєнню, ліквідує перифокальне запалення. Надає відволікаючу, кератолітичну (у високих концентраціях)

та кератопластична (у низьких концентраціях) дія. Пригнічує секрецію сальних та потових залоз.

Похідні саліцилової кислоти також застосовуються в медицині (саліцилат натрію), її амід (саліциламід) та ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) використовують як жарознижувальні, протиревматичні, протизапальні та болезаспокійливі засоби; фенілсаліцилат — як антисептик, пара-аміносаліцилову кислоту (структурно близьку до пара-амінобензойної кислоти, необхідної туберкульозним мікобактеріям і тому метаболічно конкурує з нею) — як специфічний протитуберкульозний засіб.

Інше застосування:
Завдяки антисептичній дії саліцилову вживають при консервуванні харчових продуктів; її використовують також у виробництві азобарвників, запашних речовин (складних ефірів саліцилової кислоти), для колориметричних визначення Fe та Cu, для відокремлення торію від інших елементів.

Протипоказання та запобіжні заходи:
Гіперчутливість, ниркова недостатність, дитячий вік.
Саліцилова кислота токсична у великих дозах. Вагітним радять не вживати продуктів, що містять саліцилати, через підвищення ризику розвитку синдрому Рея. У період вагітності застосування препарату для лікування мозолів та омозолелостей допустиме лише на обмеженій поверхні (не більше 5 мл). Не слід наносити препарат на родимі плями, волосисті бородавки, бородавки в геніталій або особи.
Лікування препаратами, що містять саліцилову кислоту, повинно проводиться не постійно, а курсами, з перервами не менше місяця.

Умови зберігання:
У добре закупореній тарі, що оберігає від дії світла.

Дозування:
У кремах – 0,5-1,0 %,
У мазях – 1-10 %,
У пастах, присипках – 2-5 %,
У суміші з 90% крохмалю та 5% тальку, як присипка проти пітливості ніг,
У розчинах при профілактиці та лікуванні шкірних захворювань – 1-2%

ДЕВІД ОРЕНТРЕК, провідний дерматолог Clinique
«Про переваги саліцилової кислоти люди вперше дізналися більше 2000 років тому, коли стародавні лікарі виявили, що кора вербового дерева, вимочена в гарячій воді, здатна полегшувати зубний і головний біль і навіть знижувати температуру, яка в ті часи могла призвести до летального результату. Якщо високу температуру вдається збити вчасно, то в організму з'являється можливість зцілитися самостійно впоратися з інфекцією. Усвідомивши цей факт - що вербова кора має такі корисні властивості, - хіміки зуміли через багато сотень років отримати саліцилову кислоту в чистому вигляді. Як вам, мабуть, відомо, перші "диво-ліки", аспірин, було отримано шляхом хімічного модифікування саліцилової кислоти.

Незабаром після цього лікарі насамперед європейські почали використовувати саліцилову кислоту для лікування шкірних захворювань. Це все відбувалося понад сто років тому – тоді, коли не було ще ні антибіотиків, ні кортизону. Саліцилова кислота стала справді першими чудодійними ліками. Лікарі тоді виявили, що вона дуже ефективна для лікування різних шкірних захворювань, таких як псоріаз та вугровий висип, - саме тому саліцилова кислота входить до складу такої великої кількості різних косметичних продуктів.

Ми виявили, що саліцилова кислота, хімічний агент, що відлущує, є кращим засобом для проведення процедури відлущування в домашніх умовах. Плюсів у саліцилової кислоти багато: вона видаляє шар відмерлих клітин м'яко, але ефективно, і вона не викликає алергії. Крім того, вона має протимікробні властивості. Саліцилова кислота уповільнює процеси, що сприяють старінню шкіри. Це перевірений часом засіб. Інша перевага саліцилової кислоти, що використовується як відлущувальний агент, полягає в тому, що вона не підвищує світлочутливість шкіри.

Вона є фірмовим інгредієнтом Clinique вже більше 30 років, і ми, звичайно ж, будемо використовувати її і в майбутньому. Ми вважаємо, що немає кращого засобу, що відлущує (з тих, які можна використовувати в домашніх умовах), ніж саліцилова кислота».

Придатний до: 03.2026 р.

www.ugrei.net/4-oldrp.php
ru.wikipedia.org/wiki/Саліцилова кислота
www.webapteka.ru/drugbase/name5893.html
roxy.kiev.ua/news/beauty/376

Докладніше про цей продукт

Розгорнути повний опис

Саліцилова кислота 99% (фарм.)

В наявності
Артикул: КИ39
Оберіть обʼем
32.00 грн
При замовленні від 2000 грн. - доставка безкоштовна.